Medlemsföreningarna

Ala-Keiteleen Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Ala-Keiteleen Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Henri Ahonen
Kurolahdentie 44
44260
Vihijärvi
Email: ala-keitele@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358451812112

Espoon Meripelastajat

Suomen Meripelastusseura - Espoon Meripelastajat ry, Finlands Sjöräddningssällskap - Esbo Sjöräddare
Verkkosivu:
Mellstenintie 6 B
02170
Espoo
Email: espoo@messi.meripelastus.fi

Etelä-Saimaa

Suomen Meripelastusseura Etelä-Saimaa ry
Verkkosivu:
Rapasaaren asema
Pikisaarenkatu 21
53900
Lappeenranta
Email: lappeenranta@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400 553 544 (päivystys)

Haminan Seudun Meripelastusyhdistys

Haminan Seudun Meripelastusyhdistys r.y.
Verkkosivu:
Varvinkatu 4
49400
Hamina
Email: hamina@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400242773

Hangon Meripelastajat

Suomen Meripelastusseura - Hangon Meripelastajat ry
PL 2
10901
Hanko
Email: hanko@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0408349825

Heinolan Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Heinolan Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Joona Tapanainen
Tamppilahdenkatu 28-30 B12
18150
Heinola
Email: heinola@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400123034

Helsingin Meripelastusyhdistys

Helsingin Meripelastusyhdistys - Helsingfors Sjöräddningsförening ry
Verkkosivu:
PL 66
00101
Helsinki
Email: helsinki@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 050 571 3940

Hämeenlinnan Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Hämeenlinnan Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Jouni Pitkonen
Torpankuja 8 B
13880
Hattula
Email: hameenlinna@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358400795135

Iin Meripelastajat

SMPS Iin Meripelastajat ry
Verkkosivu:
Anne Matikainen
Maalismaantie 667
91210
Jakkukylä
Email: ii@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358414724489

Iisalmen Seudun Järvipelastusyhdistys

Iisalmen Seudun Järvipelastusyhdistys ry
Timo Juntunen
Sahurinkatu 16
74510
Iisalmi
Email: iisalmi@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 044-5797531

Imatran Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Imatran Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Lammassaarentie 11
55420
Imatra
Email: imatra@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400 168 825

Inarin Järvipelastusyhdistys

Inarin Järvipelastusyhdistys r.y.
Jari Leppänen
Inarinjärventie 280
99800
Ivalo
Email: inari@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0407473469

Inkoon Meripelastajat

Finlands Sjöräddningssällskap Ingå Sjöräddare - Suomen Meripelastusseura Inkoon Meripelastajat ry
Verkkosivu:
PL 13
10211
Inkoo
Email: inkoo@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 050 310 2000

Isojärven järvipelastusyhdistys

Suomen Meripelastusseura Isojärven järvipelastusyhdistys ry
Verkkosivu:
Mika Lähteenmäki
Torpankuja 2
29600
Noormarkku
Email: isojarvi@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358405116332

Jyväskylän Järvipelastajat

Suomen Meripelastuseura Jyväskylän Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Puheenjohtaja
Noukanniementie 99
40820
Haapaniemi
Email: jyvaskyla@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0456050747

Jämsän Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Jämsän järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Teollisuuskatu 1 E
42100
Jämsä
Email: jamsa@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400241721

Kainuun Järvipelastajat

Kainuun Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Seppo Salomaa
Kainuunkatu 10 A 5
87100
Kajaani
Email: kainuu@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358445444156

Kaskistenseudun Meripelastusyhdistys

Kaskistenseudun Meripelastusyhdistys - Kaskönejdens Sjöräddningsförening r.y.
Verkkosivu:
Erkki Virta
Salmikatu 10B
64260
Kaskinen
Email: kaskinen@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400-167226

Kemiönsaaren Meripelastajat

Kimitoöns Sjöräddare rf, Kemiönsaaren Meripelastajat ry
Verkkosivu:
Karl-Johan Storm
Furustrandsvägen 2A B8
25870
Dragsfjärd
Email: kemio@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 050 3638751

Keski-Savon Järvipelastajat

Keski-Savon Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Ari Pöllänen
Kalastajankatu 18
78210
Varkaus
Email: varkaus@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0414367288

Kiviniemen Meripelastusyhdistys

SMPS Kiviniemen Meripelastusyhdistys ry
Verkkosivu:
Timo Lämsä
Joukonrinne 23
90830
Haukipudas
Email: kiviniemi@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0405376059

Kokkolan Meripelastajat

Suomen Meripelastusseura Kokkolan Meripelastajat - Finlands Sjöräddningssällskap Gamlakarleby Sjöräd
Verkkosivu:
Sahapolku 10
67900
Kokkola
Email: kokkola@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0925 163 506

Konneveden Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Konneveden Järvipelastusyhdistys ry
Verkkosivu:
Henri Hedman
Leskenpolku 7
44300
Konnevesi
Email: konnevesi@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400 - 233977

Korpilahden Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Korpilahden Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Pertti Vuorinen
Väliaitankatu 9 C 27
40320
Jyväskylä
Email: korpilahti@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400-132777

Kotkan Meripelastusyhdistys

Kotkan Meripelastusyhdistys r.y.
Verkkosivu:
Mia Lommi
Norpantie 14
48310
Kotka
Email: kotka@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358 40 506 7635

Kuopion Järvipelastajat

SMPS Kuopion Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Vesitie 18
70460
Kuopio
Email: kuopio@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400 122500

Lahden Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Lahden Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Kipparinkuja 2
15140
LAHTI
Email: lahti@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358444496778

Laukaan Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Laukaan Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Anssi Montonen
Jarmonkuja 4 as 9
41340
Laukaa
Email: laukaa@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0407753967

Loviisanseudun Meripelastajat

Suomen Meripelastusseura Loviisanseudun Meripelastajat - Finlands Sjöräddningssällskapet Lovisanejde
Verkkosivu:
Henry Littman
Puistokatu 1 B 31
07900
Loviisa
Email: loviisa@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 019 - 501105

Meri-Lapin Meripelastajat

Meri-Lapin Meripelastajat ry
Verkkosivu:
Jyri J. Taskila
Laivaniementie 178
95440
Tornio
Email: meri-lappi@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358 40 508 8382

Miekojärven Järvipelastusjaosto

Miekojärven Veneseura ry / Järvipelastusjaosto
Verkkosivu:
Seppo Joona
Sinetänrinteentie 42
97220
Sinettä
Email: miekojarvi@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400179024

Mikkelin järvipelastajat

Mikkelin järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Tommi Kuusinen
Lönnrotinkatu 12 B 21
50100
Mikkeli
Email: mikkeli@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0407529930

Molpe Sjöräddare

Finlands Sjöräddningssällskap Molpe Sjöräddare rf
Verkkosivu:
Richard Häggdahl
Sjövägen 126 A
66210
Molpe
Email: molpe@messi.meripelastus.fi

Naantalin Seudun Meripelastajat

Naantalin Seudun Meripelastajat r.y.
Verkkosivu:
Heikki Lindgren
Presidentinkatu 6b A 6
21100
Naantali
Email: naantali@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358442648876

Oulun Meripelastajat

SMPS Oulun Meripelastajat ry
Verkkosivu:
Matti Oikarainen
Sinkkivälkkeentie 2
90240
Oulu
Email: oulu@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400415966 (puheenjohtaja)

Paraisten Meripelastajat

Paraisten Meripelastajat ry, Pargas Sjöräddare rf
Verkkosivu:
Kristiina Sunell
Ailostenkatu 9 B
21100
Naantali
Email: parainen@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 044 790 4921

Pielisen Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura, Pielisen Järvipelastajat ry
Jari Korhonen
Lippatie 9
80170
Joensuu
Email: lieksa@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0500277923

Pietarsaaren Meripelastajat

Finlands Sjöräddningssällskap, Jakobstads Sjöräddare rf, Suomen Meripelastusseura, Pietarsaaren Meri
Arto Rautakoski
Svedevägen 81
68570
Luoto
Email: pietarsaari@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0505939508

Pirkanmaa

Suomen Meripelastusseura Pirkanmaa ry
Verkkosivu:
Kekkosenkatu 6
33100
Tampere
Email: pirkanmaa@messi.meripelastus.fi

Pohjois-Karjala

Suomen Meripelastusseura Pohjois-Karjala ry
Verkkosivu:
Hasanniementie 5 B
80110
Joensuu
Email: pohjoiskarjala@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0452050776

Porkkalan Meripelastajat - Kirkkonummi

Suomen Meripelastusseura Porkkalan Meripelastajat - Porkala Sjöräddare ry
Verkkosivu:
Upinniementie 1075
02470
Upinniemi
Email: porkkala@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358 40 1691 333

Porvoon Meripelastajat

SMPS Porvoon Meripelastajat - Borgå Sjöräddare ry
Verkkosivu:
Pauli Tarna
Sundintie 3
06650
Hamari
Email: porvoo@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358408456110

Puulan alueen järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Puulan alueen järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Lea Pylvänäinen
Parraskuja 7 C 19
50170
MIKKELI
Email: puula@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0505493766

Pyhäjoen Meripelastusyhdistys

Pyhäjoen Meripelastusyhdistys r.y.
Verkkosivu:
Raino Peltoniemi
Mäntykuja 8
86100
Pyhäjoki
Email: pyhajoki@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0500-587724

Pyhäjärven Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura Pyhäjärven Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Kimmo Koivisto
Kaislatie 4
27800
Säkylä
Email: pyhajarvi@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0440167925

Raahen Meripelastusyhdistys

Raahen Meripelastusyhdistys r.y.
Verkkosivu:
PL 12
92101
Raahe
Email: raahe@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0503032541

Rauman Meripelastusyhdistys

Rauman Meripelastusyhdistys ry
Verkkosivu:
Tuomas Kaitila
Purjehtijankatu 54
26200
Rauma
Email: rauma@messi.meripelastus.fi

Reposaaren Meripelastajat Pori

Suomen Meripelastusseura Reposaaren Meripelastajat Pori ry
Jarkko Kuosa
Laineenkuja 12
28260
Harjunpää
Email: reposaari@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400220682

Salon Meripelastajat

SMPS Salon Meripelastajat ry, FSRS Salo Sjöräddare rf
Verkkosivu:
Satamakatu 36
24100
Salo
Email: salo@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400-121412

Savonlinnan Järvipelastajat

SMPS Savonlinnan Järvipelastajat ry
Verkkosivu:
Timo Kaiponen
Laivurinkatu 23
57510
Savonlinna
Email: savonlinna@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0500 374 359

Sisä-Savon Järvipelastajat

Sisä-Savon Järvipelastajat ry
Matti Hynninen
Rantakatu 16
77600
Suonenjoki
Email: sisa-savo@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400-314295

Tammisaaren Meripelastajat-Ekenäs Sjöräddare

FSRS Ekenäs Sjöräddare r.f. - SMPS Tammisaaren Meripelastajat r.y.
Verkkosivu:
Norra strandgatan 19
10600
Ekenäs
Email: tammisaari@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 0400-805400

Turun Meripelastusyhdistys

Turun Meripelastusyhdistys ry
Verkkosivu:
PL 46
20521
Turku
Email: turku@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 040 0786328

Uudenkaupungin Meripelastajat

Suomen Meripelastusseura Uudenkaupungin Meripelastajat ry
Verkkosivu:
Juhani Viholainen
Paleninkuja 22
23500
Uusikaupunki
Email: uusikaupunki@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: +358414625677

Vaasan Meripelastusyhdistys

Vaasan Meripelastusyhdistys-Vasa Sjöräddningsförening r.y.
Verkkosivu:
Raija Koivisto
Piirikatu 18 B
65320
VAASA
Email: vaasa@messi.meripelastus.fi
Puhelinnumero: 040 518 6639

Viitasaaren Järvipelastajat

Suomen Meripelastusseura/Viitasaaren Järvipelastajat ry
Seppo Lappalainen
Konstankuja 3
44500
Viitasaari
Puhelinnumero: 040-5534715